Како да се направи чувствува Snowmen Орнаменти

чувството snowmen-ornaments1

Are you interested in making nice looking Се чувствува Snowmen Орнаменти за оваа сезона, тогаш сте на правото страница.Се чувствува Snowmen Орнаменти: Донесе овие слатки appliqued snowmen во живот со едноставни прободување везови и шарени филц и ткаенини. Можете да изберете украс, бонбони трска, венец или празник подарок за секоја снежните friend.Felt Snowmen Орнаменти
материјали (за три украси)

 • snowmen шеми (Можете да пребарувате и да ја преземете онлајн)
 • 02-01 март / 2-инчен плоштадите на темно сива чувствува (позадини)
 • 02-01 март / 2-инчен плоштадите на секоја боја чувствува (backings)
 • 9×12-инчен парче бела филц (snowmen и бонбони бастуни)
 • Отпад од портокал се чувствува (носот)
 • Остатоци од зелениот чувствува (капи и венец)
 • Остатоци од бледо сино чувствува (украс)
 • Остатоци од ткаенини печатење (шалови)
 • конец за шиење: бела, зелена, црвена, Светло сино, темно сиво
 • игли: шиење, везови
 • Растворливи во вода маркер
 • везови тема: Браун, црна, бела, злато, црвена
 • 3 мали црвени POM-poms
 • 3 6-инчен парчиња на лента за привезоци

намалување на форми (Се чувствува Snowmen Орнаменти)

Download the free pattern and traces from the web with white paper; намалување 1/8 инчен надвор од означените линии. Рута било која форма во вистинската боја чувствува или ткаенина. Отсечени форми на следење на линии.

место апликации
Што се однесува до фотографијата и поставување дијаграм на вашиот модел, стави снешко на секој темно сива филц 2-1 / 2-инчен плоштад; игла. Под рабовите на snowmen 1/8. Со помош на игла и бел конец, Апликација страна на снежен човек во позадина.

Стави капа на главата на секој снешко. под рабовите 1/8 инчи и користи бел конец за шиење секоја капа на главата и Апликација позадина. Повторете го истото за нос и шамија за секој снешко Апликација.

навезе дизајн(Се чувствува Snowmen Орнаменти)

Со помош на растворливи во вода, го пушти и се однесуваат на дијаграми на поставување, очи, устата, оружје, и рацете изработка на декорација. Користење на две насоки на црна коса, стави француски јазол за секое око. Користат црна коса и кратки прободување трчаат наоколу секоја уста осилото. Користете три насоки на кафеава коса да се врати бод раце и раце.

Позиција или бонбони трска венец, преку снешко крена раката, или позицијата на орнаментот веднаш под крена раката. Под чувствува рабови 1/8 инчи и употреба појавување на конец за шиење рабовите Апликација во позадина.

Користете шест нишки од црвена свила и исправен прободување да формираат ленти на бонбони бастуни.

за украс, направи употреба на двете насоки на коса злато backstitch лента на врвот и на дното на орнаментот. Искористување на две насоки на црвениот конец до три прободување крстот над центарот на орнаментот. Користете две насоки на црна коса на кука зад украс бод до околу снешко прст.

Користете две насоки на златна свила и исправен прободување да бод ленти на јака. Со помош на краток синџир на златен конец, да потрае малку прободе во врвот на венец, центар бод на строги, и отстранување на игла. Поврзувачка нишка во мал лак; кастри завршува на саканата должина. Ако сакате, обезбеди централно лак со мала тактика бод.

Користење на црвено конец за шиење, бод на помпон на врвот на секоја капа. Користете шест нишки на бел конец француски јазли бод случајно секоја позадина, оставајќи 1/8-инчен распара границата околу надворешниот раб на позадина.

завршувањето Орнаменти(Се чувствува Snowmen Орнаменти)

Пин везен квадрат од чувствував назад плоштад. Пински лента завршува помеѓу слоевите на врвот на секоја украс. Употребувајте темни сиви парчиња жица прикрпувањето, бод 1/8 педа од секој раб. Checkout За повеќе проверка

Симпатична Snowmen Орнаменти

Гнасните снежен човек двор Декорација
Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *