Што да се добие вашиот тато за Божиќ(Новогодишни подароци за DAD)

Што да се добие вашиот тато за Божиќ (Новогодишни подароци за DAD):Не знам што треба да добие вашиот татко за Божиќ 2016? тука, Ние ќе ви помогнеме да го изберат совршен подарок за вашиот татко.

Што да се добие вашиот тато за Божиќ:Божиќ е еден од најголемите настани слави на глобално ниво и која сите со нетрпение очекува да. Тоа е совршен момент за луѓето да се консолидираат нивната љубов на нивните татковци и други важни луѓе во нивните животи, давајќи им подароци. Како што постојат многу подарок елементи на пазарот, тоа може да биде тешко за некој да се избере вистинскиот подарок за тато. Ако сте збунети околу тоа што да им даде на вашиот татко во текот на оваа сезона Божиќ, ние ќе ви помогнеме да изберете подарок татко ти ќе негувале. Подолу се различни подарок елементи за различни интереси.

Што да се добие вашиот тато за Божиќ 2016

I.For shutterbugs (Што да се добие вашиот тато за Божиќ)

1.Canin EF 50mm f/1.8 II Camera Lens

Canon EF 50mm f / 1.8 II Објектив на камерата

На стандарден објектив 50mm нуди одлични и реалистични слики и природен изглед на снимки. Покажете ја оваа 2.7 инчи објектив со една година гаранција на вашиот татко и ќе го направи своето 2014 Christmas season a memorable one. (Детали ...)

2.Canon PowerShot SX510 HS 12.1 MP CMOS дигитална камера

Canon PowerShot SX510 HS 12.1 MP CMOS дигитална камера Опремени со 24mm широкоаголен објектив и моќен 30x оптички зум, Canon PowerShot SX510 HS е способен за снимање на слики дури и од далеку далечина. Со оваа камера во рака, your dad will be able to capture everything that interest him and get a perfect image of them. (Детали ...)

3.SanDisk Extreme Про 64GB SDXC UHS-1 класа на брзина 3 (U3) со брзина до 95MB / s & 4K Ultra HD-ready, Фрустрација-слободен пакување SDSDXPA-064Г-AFFP

SanDisk Extreme Про 64GB SDXC UHS-1 класа на брзина 3
Создаден со најнова технологија на времето, овој SanDisk SDSDXPA-064Г-AFFP снима Full HD видео. Тој е опремен со напредни исправување на грешки код мотор за подобрување на сигурноста на картичка, како и севкупниот интегритет на податоци за време на читање и пишување. It is definitely one of the best gift items to offer a shutterbug dad during this Christmas celebration . (Детали ...)

II.Exercise Ентузијасти

(Што да се добие вашиот тато за Божиќ)

4.Велосипеди дијамантски 2014 Соренто планината Bike со 26-инчни тркала

Велосипеди дијамантски 2014 Соренто планината Bike со 26-инчни тркала

 

Цврсто создадени и опремени со шаман ALTUS задниот 7spd derailleur, 26-инчни тркала, 60mm патување суспензија вилушка, удри 60061-T6 алуминиум Соренто MTN / рамка Пат, this mountain bike will make a perfect gift for your dad for this Christmas. (Детали ...)

5.Bowflex SelectTech Прилагодлив Серија клупа 5.1

Bowflex SelectTech Прилагодлив Серија клупа 5.1

 

Со 30-годишна гаранција на рамка, гаранција од една година тапацир, шест различни позиции поставување и отстранлив нога одржи надолу, овој модел на прилагодливи клупата ќе им помогне на вашиот татко да се постигне својата цел фитнес, изгради завидна положба и секогаш да биде активен и се вклопуваат. You’ll become the adorable child of his father if you get this adjustable bench for him. (Детали ...)

6.Bowflex SelectTech 1090 прилагодлив тегови (еден)

Bowflex SelectTech 1090 прилагодлив тегови (еден)

 

Со овој гира направени за вршење на функциите на многу тегови, Татко ќе биде во можност да останат активни секој ден. На тежината може да се прилагоди со 5 фунти зголемувања од првичните 10 фунти до 90 фунти само во пресврт на dial. (Детали ...)

7.CW-X климатизација Носете Машки 3/4 Stabilyx хулахопки

CW-X климатизација Носете Машки 3/4 Stabilyx хулахопки

 

Направена од квалитетно материјал, оваа цврста нуди најдобра поддршка веб со намалена мускулна вибрации, страшни поддршка на коленото и јадро на телото. It will make a suitable gift for a young exercise enthusiast dad. (Детали ...)

8.Саломон Машки Speedcross 3 Трага Вклучување на чевли

5

Ова е квалитетот на водење на чевли кои секоја вежба татко биволска кожа ќе го цениме. Се одликува со зимска подготвени contagrip outsole, гумен ѓон, вбризгување ЕВА midsole, QuickLace систем со џеб чипка. The running shoe is made with a synthetic and mesh material. (Детали ...).

Сигурен сум дека ова е многу добар избор, ако се уште не знаат што треба да добие вашиот татко за Божиќ.

9.Takara Сугијама рамни бар Fixie велосипед

Takara Сугијама рамни бар Fixie велосипед

 

Одликувајќи се со предната и задната страна легура повлече сопирачки, рачно изработени челик, ланецот режими една брзина, 700× 32 гуми и 32-дупка алуминиумски тркала, овој стан-бар фикс велосипед е дар да се користи да се стави насмевка на лицето на вашиот татко во текот на овој Божиќ. (Детали ...)

III.For Техника Ентузијасти

(Што да се добие вашиот тато за Божиќ)

10.Ситно челик паметен часовник за iPhone и Android уред (бранеа од нерѓосувачки)

Ситно челик паметен часовник за iPhone и Android уреди (бранеа од нерѓосувачки)

 

Со овој одличен бранеа од нерѓосувачки челик паметен часовник, Татко ќе биде во можност да го прочитате неговиот текст пораки, пристап до пораки неговата, видите календарот и да одговарате на дојдовни повици и неговата сеуште знаат колку е часот во секој момент. Креиран од Corning горила стакло и морски нерѓосувачки челик, there is no reason why your dad will not appreciate this gift item. (Детали ...)

12.Samsung Gear 2 нео Smartwatch

 Samsung Gear 2 нео Smartwatch

Достапно во црна боја, овој врвот изрез Нео Smartwatch е направен за да се изврши двојна функција. Со тоа совршено lapped низ зглобот од вашиот татко, тој ќе биде во можност да се добие непосредно известување од неговиот телефон и други апликации, прима и повици. You can make him happy with this gift. (Детали ...)

13.Samsung Galaxy Note 8.0 (16МК, Белата) 2013 модел

Samsung Galaxy Note 8.0

 

Одликувајќи 16 GB меморија, 8-инчен дисплеј, 1.6GHz, Quad Core процесор, Андроид 4.1 Jelly Bean оперативен систем и за microSD картичка за, Samsung Galaxy Note 8.0 има елегантен изглед. Тој е дизајниран да изврши голем број на функции. Можете да се направи себе си добро момче на неговиот татко со давање на вашиот татко оваа точка за Божиќ. (Детали ...)

14.Juno моќност JUNOJUMPR (BLUE)– џебен скок автомобил батеријата стартер и пренослив полнач

џебен скок автомобил батеријата стартер и пренослив полнач - Види повеќе на: http://what-to-get-your-dad-for-christmas.com/#sthash.hNp4AZMh.dpuf

 

Ова е дизајниран да се користи за вгради живот во ќор батерија само во рок од неколку минути. Со тоа, татко ти веќе нема да има никаков проблем кога неговиот паметен телефон, таблета, автомобил, камера или мотоцикл батерија станува рамна. Со тежина од 7 унца, Татко ќе биде во можност да го носат заедно со него. (Детали ...)

15.Logitech HD Про веб камера C920, 1080стр широк екран видео повик и снимање

Logitech HD Про веб камера C920, 1080стр широк екран видео повик и снимање
Logitech HD Про веб камера C920 прави видео повици на разни инстант пораки услуги, вклучувајќи глас Gmail, Yahoo Messenger и Skype е можно. Со тоа, татко ти ќе можат да ги преземат јасни слики и испратите ги на различни платформи на социјални медиуми како Твитер, YouTube и Facebook. (Детали ...)

IV.For на весел и растрчани

(Што да се добие вашиот тато за Божиќ)

16.Кредо Сребрена Планина Eau de Parfum Спреј за мажи на верата

 

Кредо Сребрена Планина Eau de Parfum Спреј за мажи на верата, 4 унца

Со меки мошус и машки завршница, ова колонска вода ќе го задржи вашиот татко мириса добро во текот на денот. It is a gift that will make him to remember you anytime he wears and receives compliments from loved ones and friends including your dad. (Детали ...)

17.Валентино V Валентино за мажи, Eau тоалетни Спреј

 Валентино V Валентино за мажи

 

Ова ќе биде одличен подарок да им понуди на татко мода удар што им пречи за својот изглед. По squirting ова колонска вода, тој ќе добие многу пофалби од луѓето кои се околу него. The fragrance will stay with him for at least the whole day. (Детали ...)

18.Tommy Hilfiger Машки Батон Vent Намали Fit палто

Tommy Hilfiger Машки Батон Vent Намали Fit палто
Направени од 100% волна, Оваа две-копче костим ќе им даде на вашиот татко совршено се вклопуваат и да го направи да изгледа помлада од неговата возраст. Во тужбата исто така, има несакани пропустливи и размавта џеб. It will make a perfect gift for a fashionista dad. (Детали ...)

19.Philips Norelco 1250X / 46 хлапак 8100

Philips Norelco SensoTouch 3D Електрични Razor

 

Дали татко ти сака бричење сува за погодност или влажна со гел или пена за дополнителна заштита на кожата, Philips Norelco 1250X / 46 хлапак 8100 will give him a perfect shaving experience keeping his face sparkling like those of a young man. (Детали ...)

V.For филм buffs

(Што да се добие вашиот тато за Божиќ)

20.Систем Бозе Соло ТВ звук

 Систем Бозе Соло ТВ звук

 

Создаден со најнова технологија, овој производ произведува чист звук со малку или без бучава. Совршено се вклопува во HDTV без да бара никакви дополнителни уред. Со 4-копче на далечинскиот управувач, your dad will be able to set the sound oozing from the movie he is watching as it will suit him. (Детали ...)

21.Sony BDV-N7100W 5.1 Канал 3D Blu-ray Disc ™ систем за домашно кино со безжични задни звучници ($549.00)

 

Sony BDV-N7100W 5.1 Канал 3D Blu-ray Disc ™ систем за домашно кино со безжични задни звучници

Equipped with built-in Wi-Fi and wireless rear sound speaker and access blockbuster movies Sony BDV-N7100W 5.1 канал 3D сина -ray е дом театар кој било филм ентузијаст ќе бидат среќни да добијат како подарок. Тој нуди импресивен звук како во кино. Your dad will also be able to have it connected to his smartphone if he is a smartphone user. (Детали ...)

22.Samsung UN32EH5300 32-инчен 1080p 60 Hz Smart ЛЕР HDTV

Samsung UNEH5300 1080p 60 Hz ЛЕР HDTV (црна)

 

Ова е подарок што ќе го направи вашиот татко пролева солзи на радост во моментот кога тој ја добива од вас, ако тој е навистина филм buffs. Тоа доаѓа со сите карактеристики кои ќе го направи тоа е можно за вашиот него да се види вашите омилени филмови, TV shows and play games as long as he wants. (Детали ...)

23.Sony BDP-S580 Blu-ray Disc плеер

 

Sony BDP-S580 Blu-ray Disc плеер (црна)

Опремени со вграден Wi-Fi, овој модел на Sony диск плеер го прави возможно за корисниците да се види како Blu-ray Disc видео снимки и 3D Blu-ray филмови во HD и Full HD 1080p соодветно. Се одликува со бесплатен преземале медиумите далечински апликација за Android телефон, iPhone и iPad. (Детали ...)

24.Sony KDL40W600B 40-Inch 1080p 60Hz XR 240 Smart LED телевизор

 Sony KDL48W600B 1080p 60Hz LED телевизор
Со овој модел на телевизор, Татко ќе биде во можност да се види вашите омилени филмови со сите слики и фотографии во потрага толку реално. Своите паметни функции вклучуваат Opera mini интернет пребарувач, Skype и Твитер. Кој неколку влезови кои вклучуваат 4 HDMI, MHL и 3 USB, this product has all it takes to gladden the heart of every movie buffs including your dad. (Детали ...)

VI.For аудиофили

(Што да се добие вашиот тато за Божиќ)

25.OontZ агол ултра пренослив безжичен Bluetooth звучник

На OontZ агол - Ултра пренослив безжичен Bluetooth звучник - подобар звук, подобро Том, Неверојатна Онлајн Цена - Совршен звучник за вашиот паметен телефон или таблет.

Ништо не импресионира аудиофили како квалитет на звукот и подобро волумен. Ова е токму она што ќе го добиете вашиот татко ако му понудат оваа ставка како подарок за Божиќ. Тоа е компатибилен со голем број на мобилни уреди, вклучувајќи iPhone 6, iPhone 5, iPhone 6 Плус, таблети, Samsung smartphones and a whole lot of others. (Детали ...)

26.Бозе QuietComfort 15 Акустична бучава слушалки

Бозе QuietComfort 15 Акустична поништување на шумот Слушалки

 

Силно се создадени и опремени со батерија 2ааа, Оваа слушалка е способен да игра музика за 35 часа со чист звук и минимална бучава. It is a gift to gladden the heart of your father with if he is an audiophile. (Детали ...)

27.Бозе SoundLink Мини Bluetooth звучник

 Бозе SoundLink Мини Bluetooth звучник

 

Одликувајќи се со батерија на полнење со 7 час капацитет, овој компактен звучник ќе им овозможи на вашиот татко да ја играат својата омилена музика додека сте во движење со напредни аудио перформанси. Ако тој е една audiophile, it is more likely that he will cherish it more than any other item from you. (Детали ...)

VII.For авантура / дивиот свет Трекинг Ентузијаст

28.Celestron SkyMaster џин 15 × 70 Двогледи со статив адаптер

Celestron SkyMaster гигант 15x70 Двоглед со статив адаптер
Што е место без двете очи? дефинитивно, татко ти ќе сакате да се добие јасна слика на секој вид како што Treks и истражува околината. Ќе му помогне да се наградува искуство разгледување од страна на обезбедување на него со Celestron Sykmaster џин 15 × 70 Двогледи со статив адаптер. Без разлика дали тој носи очила или не, со карактеристиките на располагање во овој производ, he will be able to have clear view of everything that impresses him. (Детали ...)

29.Official Licensed RAMBO I MC-RB1 Hunting Knife Set 14-Inch Overall

Официјално лиценцирани RAMBO јас MC-RB1 Ловечки Нож Намести 14-инчен Севкупно

 

Лов, како и разгледување понекогаш изложува еден на опасностите, како што напад од диви животни. Со овој сет на ловечки нож, Татко ќе биде во можност да се заштити против таквите напади. Направени со нож од нерѓосувачки челик, this product comes with certificate of Authenticity. (Детали ...)

VIII.For уметност и сликање, ентузијаст

(Што да се добие вашиот тато за Божиќ)

30.Trademark Fine Art Japanese I 30×47-Inch Canvas Wall Art

Заштитен знак ликовна уметност Јапонски јас од Филип Sainte-Laudy платно ѕид уметност, 30x47-инчен

 

Овој ѕид уметност е неверојатен уметничко дело создадено од познатиот Филип Sainte-Laudy. It is a ready-to-hang wall art that will make your dad always proud of you. (Детали ...)

31.Семејно стебло ѕид decal

Семејно стебло ѕид decal

 

Не постои ништо што ќе се зарадува срцето на својот татко од ѕид уметност семејство дрво, што ќе му овозможи да се прикаже слики од него, деца со него на врвот на три или оние на неговите баба и дедо како средство за поврзување со минатото. This 107wx90h family tree wall art created in the US will do the trick for him. (Детали ...)

IX. Специјалисти за DIY

(Што да се добие вашиот тато за Божиќ)

32.Hitachi KC18DHL 18-Volt литиум-јонска 3-алатката Комбо Кит

Hitachi KC18DHL 18-Volt литиум-јонска 3-алатката Комбо Кит

 

Hitachi KC18DHL кој се напојува со 18 Волт литиум-јонска батерија е алатка секој DIY татко ќе сакаат да имаат. Со вртежен момент од 460 во / lbs, Татко ќе биде во можност да се вежба на бројот на површини. Нејзината лесна ќе им се овозможи на вашиот татко да работи со него за неколку часа. (Детали ...)

33.Стенли STMT73795 меша алатка во собата, 210-парче

STANLEY STMT73795 меша алатка во собата, 210-парче

 

Направете вашиот татко среќен ова доаѓа Божиќ давајќи му една кутија алатка која содржи до 210 алатки наменети за различни намени. Со таква алатка, your dad will be happy because he will be able to handle a lot of projects by himself. (Детали ...)

Се надевам дека ќе љубов сите наведени ставки на Што да се добие вашиот тато за Божиќ.

Fили повеќе подарок елементи и Амазон купони Посетете го линкот подолу!!

Добиете повеќе големи идеи за подароци

Покажи ми ја шеми на Амазон денес

Покажете ми 2016 Списокот на најбараните подароци

Покажи Ми мојот Амазон купони

Помогнете ми да ги Подарок картички

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *