Si për të bërë stolitë ndjerë qirinjtë

ndjerë-snowmen-ornaments1

Are you interested in making nice looking Ornaments Ndjeva Snowmen për këtë sezon, atëherë ju jeni në faqen e duhur.Ornaments Ndjeva Snowmen: Sjellë këto qirinjtë bukur appliqued në jetë me plagosjen e thjeshtë qëndisje dhe ndjerë ngjyra dhe pëlhurë. Ju mund të zgjidhni një stoli, kallam karamele, kurorë ose dhuratë pushime për çdo Ornaments dëborë friend.Felt qirinjtë
Materiale (për tre stolitë)

 • modelet Snowmen (Ju mund të kërkoni dhe të shkarkoni internet)
 • 02-01 marsh / 2-inç sheshet e gri të errët ndjerë (wallpapers)
 • 02-01 marsh / 2-inç sheshet e çdo ngjyre ndjerë (backings)
 • 9×12-inç copë shajaku të bardhë (qirinjtë dhe karamele canes)
 • Scrap e portokalli ndjerë (hundë)
 • Mbetjet e ndjerë të gjelbër (kapele dhe kurorë)
 • Mbetjet e blu zbehtë ndjerë (zbukurim)
 • Mbetjet e rrobave printim (shalle)
 • qepje fije: e bardhë, e gjelbër, i kuq, blu të lehta, gri e erret
 • hala: qepje, qëndisje
 • Uji marker tretshëm
 • embroidery thread: bojë kafe, e zezë, e bardhë, ar, i kuq
 • 3 të vogla të kuqe pom-poms
 • 3 6-copa inç e shiritit për pendants

Shapes Cut (Ornaments Ndjeva Snowmen)

Download the free pattern and traces from the web with white paper; prerje 1/8 inç jashtë vijave të shënuara. Gjurmë çdo formë në ngjyrë të drejtë shajakut ose pelhurave. Prerë nga forma në linjat gjurmimi.

aplikacionet Vendi
Duke iu referuar foto dhe vendosje diagramin në modelin tuaj, vënë një burrë dëbore në çdo ndjerë gri të errët 2-1 / 2-katrore inç; gjilpërë. Nën skajet e snowmen 1/8. Duke përdorur një gjilpërë dhe fije të bardhë, dora applique qirinjtë në sfond.

Vendos një kapelë në kokë e çdo burrë dëbore. nën edges 1/8 inch dhe përdorin qepje të bardhë thread çdo kapelë në kokë dhe applique sfond. Përsëriteni për një hundë dhe një shall për çdo applique burrë dëbore.

qëndis Designs(Ornaments Ndjeva Snowmen)

Me ndihmën e një shënues të tretshëm në ujë dhe i referohen diagrameve vendosje, sytë, gojë, armëve, dhe duart kryerja e ndonjë ornament. Duke përdorur dy fijet e pastroj dhëmbët me pe të zi, vënë një nyjë francez për secilin sy. Përdorni pe për të pastruar zi dhe thikat i shkurtër running rreth çdo pickim gojës. Përdorni tre fillesa e pastroj dhëmbët me pe ngjyrë kafe për të mbështetur krahët syth dhe duart.

Pozicioni apo kallam karamele kurorë mbi një burrë dëbore ngritur dorën, ose pozita e stoli vetëm nën ngriti dorën. Nën buzë mendonin 1/8 inch dhe përdorimi përputhen qepje fije edges applique në sfond.

Përdorni gjashtë fijet e mëndafshit të kuqe dhe plagosjen e drejtë për të formuar vija në canes karamele.

për stoli, e bëjnë përdorimin e dy fillesa të një pastroj dhëmbët me pe backstitch ari shirit në krye dhe në fund të stoli. Shfrytëzimi dy fijet e pastroj dhëmbët me pe të kuq për tre plagosjen kryqin mbi qendrën e stoli. Përdorni dy fijet e pastroj dhëmbët me pe të zi në një goditje pas zbukurim thur deri rreth një gisht burrë dëbore.

Përdorni dy fijet e mëndafshit ari dhe plagosjen e drejtë për të thur vija në jakë. Duke përdorur një fije floku të shkurtër të pastroj dhëmbët me pe të artë, të marrë një goditje me thikë të vogël në krye të kurorë, Qendra syth të rreptë, dhe për të hequr gjilpërën. Linker fillesë në një hark të vogël; zvogëlimin përfundon në gjatësinë e dëshiruar. Nëse e dëshiruar, siguruar hark qendror me një syth të vogël fëmijësh.

Përdorimi i kuq fije qepje, thur një xhufkë në krye të çdo kapelë. Përdorni gjashtë fillesat e pastroj dhëmbët me pe të bardhë nyje franceze thur rastësisht çdo background, duke lënë një 1/8-inç kufirin ndamë rreth buzë e jashtme e sfondit.

Mbarimi Ornaments(Ornaments Ndjeva Snowmen)

Pin një shesh të qëndisura mbi një shesh ndjerë prapa. Pin fjongo përfundon në mes të shtresave në krye të çdo stoli. Përdorni errëta gri copa qepur teli bashku, syth 1/8 inç nga çdo buzë. Checkout Për më shumë kontroll

Ornaments adhurueshëm Snowmen

Neveritshme Snowman Yard Decoration
Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *